Сторінок: [1]   Вниз
Друк
Автор Тема: ТО котушок.  (Прочитано 324 раз)
Вова 100%
Старожило
****
Offline Offline

Повідомлень: 428


Перегляд профілю
« : 13 February 2017, 11:53:47 »

Мабуть всі ми знайомі з такими рибацюгами,в яких навіть дешева котушка служить більше десяти років,не кажучи про фірмові котушки.В чому причина?Акуратне відношення і регулярне технічно грамотне обслуговування-от і ввесь секрет.
Назбиравши багаторічний досвід обслуговування катух різної категоріїї складності,обслуговуючи котушки собі та близьким знайомим,вирішив допомагати в цьому іншим рибацюгам.
Приймаються різні котушки на технічне обслуговування.
Є можливість змащування механізмів дорогими японськими спеціалізованими мастилами,для дешевших котушок є непогані мастила середньої ціни(RYOBI,TIСA,PENN та інші),які себе також непогано зарекомендували.
Вартість обслуговування різна в залежності від складності катухи,та вартості розхідних матеріалів.
т.0661681615,0988859757 Володимир або звертатись в магазин пр.Грушевського 45а,м.Коломия.Можлива відправка перевізниками.

https://www.youtube.com/watch?v=fpqxmsvQzE4&feature=youtu.be

Мастила,якими проводжу ТО:
Дорогуще(42 бакси малюсінька баночка),але мабуть найкраще японське мастило.Пацієнти:Буду потрохи викладати фото своїх робіт.

SHIMANO EXAGE 4000.Розбираємо...Головна пара в трагічному стані-ТО вчасно не проводилось.Промивка кожної деталі.Змащування чотирма видами мастил,складання,ще раз розбирання,регулювання,і т.д,не пройшло й п"ять годин-результат:Можна забирати.Катушка ще побігає не один рік при вчасному ТО.

RYOBI ARCTICA 3000

В катушці купа піску,він там гризе і шліфує все,шо крутиться:Розібрав.Помив.

Після ТО катушка отримала м"який,"бархатистий"хід і нормальний зовнішній вигляд.Тепер RYOBI SLAM 2000

Головна пара гарчить,присутні неправильні люфти.Розібрав.Стан всередині не критичний,але проблеми є.Промивка:Готова.Гаркіт головної пари майже пропав,хід м"який,тихий,люфти мінімальні.Потрачений час-3,5 години.Стара-старезна DAIWA TEORY 1500.На фото видно,що катушка прожила нелегке життя,сповнене пригод і отримала не один удар по організму.Вирок-в реанімацію терміново.Всередині жестяк просто...

Помив:

Змастив і склав.О чудо!!!Головна пара зовсім трохи підубита,втулка майже не зношена,підшипники (відкриті!!!), в два рази більші,ніж треба і живі,передатка 4,8:1-дуже серйозний агрегат фірми DAIWA.Колись робили добре і думали про ресурс і репутацію,а не економили на всьому.Ця катушка буде жити ще довго і багатьох переживе.


Потрачений час-6 годин.

Трохи добавлю.

RYOBI ECUSIMA 1000vi.
Головна пара гарчить,дужка погано скидається,ролік завмер,присутній пісок,мастило висохло-мабуть ще не обслуговувалась.Катушка простенька,але змайстрована досить якісно,тому дуже популярна.Готова.Хід м"який,тихий.Дужка нормально скидається,ролік крутиться(заміна підшипника).Легке гудіння головної пари присутнє,тут вже нічим не зарадиш,хіба заміною на нову.Зовнішній вигляд набагато кращий.
SHIMANO TWIN POWER CI4 2500FA

Це моя катушка.Вона бачила багато різної риби і працює в основному на грубому спінінгу.В цьому році 4,5години тягав нею 13-ти кілограмового сома.Сома витягнув,шнур став плоским,а в катушку було навіть страшно заглядувати.Вже прикидував суму на заміну деталей.

Розібрав,помив і офігів-сліди тих страшенних перегрузок ледве помітні в лупу.Безкінечник взагалі бездоганний,а на ведучій шестерні ледь помітні плямки-це фантастика.Змастив і склав.Хід-просто пісня.Що тут скажеш.Твін він і в Африці Твін.Це мабуть наймудріша катуха за адекватні гроші.Легка,потужна,надійна,естетична,в цій катушці Шимано показало на що здатне.Та й вся Твінівська родина-це дуже серйозні апарати.На цей раз SHIMANO RARENIUM CI4 2500FA.
Головна пара має легке гудіння,решта вроді нормально.На ТО давно пора.Ведуча шестерня покрита чорним твердосплавним покриттям(злегка зносилось),безкінечник прозорим.Корпус з матеріалу СІ4.

Після правильного(4 вида мастил)змащення і регулювання отримала м"який,безшумний хід і приємний зовнішній вигляд.
Жити буде.При вчасному ТО навіть дуже довго.
Мої враження:призначення-ультралайт,лайт.

Записаний

На дивані риба не клює...
Вова 100%
Старожило
****
Offline Offline

Повідомлень: 428


Перегляд профілю
« Відповідь #1 : 13 February 2017, 11:55:37 »

Знову RYOBI.На цей раз APPLAUSE 3000.
Візуально-в страшному стані.Ролік стоїть,дуга ледве заходить,в механізмі хрускіт,чути пісок.Так і є.Піску купа.Помив.Готова.
Катушка сподобалась.Міцний механізм,збільшені підшипники,топова руобовська капсула з роліком.Роботяга.Ще одна ECUSIMA від RYOBI.
Зношення механізму мінімальне,але ТО провести давно було потрібно.Є та межа,після якої катушка починає сама себе нищити.Відпрацьована змазка починає шліфувати механізм,що призводить до швидкої смерті деталей.

Цікавенька катушка від DRAGON-MAXIMA 1025I
Катушка з потужним і високошвидкісним механізмом.Зовні убита,а всередині зовсім навіть і нічого.Але була вода.Деталі вже почали кородувати.Готова.Після ТО хід легкий,м"який,"бархатний".Потрачений час-п"ять годин.

Записаний

На дивані риба не клює...
Вова 100%
Старожило
****
Offline Offline

Повідомлень: 428


Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 16 February 2017, 03:57:39 »

Це пишу того шо накипіло.
Сьогодні привезли Шиманку на термінову реанімацію після якогось "крутого майстра по катушках".При повороті ручки механізм гарчить і ротор тупо клинить в двох місцях.Не хотів братись,але закортіло подивитись шо за круте ТО було проведено,шоб так ухайдокати нормальну техніку.Ледве розібрав.Регуліровочні шайби закушені,вісь шестерні головної пари заклепана-щоб зняти підшипник пришлось спилювати той наклеп алмазним напильником,шток зігнутий,змащена якимось рідким типу моторного маслом,пильники підшипників забиті в сепаратори,між шестерньою головної пари і нижнім підшипником запхано пів пласмасової шайби(або тюнінг,або шоб не гриміло,так і не поняв шо то таке),шестерні забиті всередину молотком(звідси кривий шток і наклеп на осі шестерні).Ясно,шо розібрати мож любе,а як то змастити правильно,відрегулювати і скласти в "крутого майстра по катушках" мозгів і не хватило,а руки взагалі треба повідривати.В тій моделі катушки шестерні не круглі!!!Це ж тупо на голову не налазить "крутому майстру".Скласти їх до купи треба знати як,або молотком як в цьому випадку.
Катуху врятував...добре шо дома нікого не було,бо матюки були такі,шо сусідські пси гавкали.

Хлопці,думайте добре кому даєте "змастити"свою катушку,бо...нема слів.
Записаний

На дивані риба не клює...
Сторінок: [1]   Нагору
Друк
Перейти в: